Jókenyér péksüteményekkel és Varró Dániel meséivel segíti a gyermekek felépülését
Nőnapi podcast: Hogyan legyél a saját életed főszereplője? – Sztereotípiák és valóság
A nőnap többet jelent a színes, illatos virágcsokroknál, a bonbonoknál és a kedves mondatoknál. A nők ünneplése, a sikerek méltatása mellett ilyenkor felhívjuk a figyelmet a nők jogaira, az egyenjogúságra, továbbá azokra a kihívásokra, amelyekkel még mindig időről időre szembesülünk. Az Anyanet a héten csupa inspiráló podcasttal, interjúval, portréval jelentkezik.
Ezúttal arról beszélgetünk, hogy milyen ma nőnek lenni, nőként érvényesülni. Mik a legnagyobb kihívások, hogyan tudunk több fronton helytállni, és hogyan érezhetjük még jobban magunkat a bőrünkben?
A Csevegő résztvevői: Bozóki Judit, a Rádió Bézs műsorvezetője, Csiki Judit újságíró, self-care mentor, life coach, a Zöldsaláta bloggere, Zétényi Vica professzionális sminkes, a Sikeres Vállalkozó Nők Klubjának elnökségi tagja és Papp Cecília, az Anyanet szerkesztője.
Érdekes gondolatok az adásból:
– Miközben egyre több helyen töltünk be felelős pozíciókat, néha még mindig megkapjuk, hogy a nő maradjon a fakanál mellett. Sokak szemében csak az az igazi munka, amit egy titokzatos helyen végzünk reggel 8-tól délután 5-ig. Minden más csak „dolgozgatás”, így akár a home office vagy a vállalkozói tevékenység is. Pedig otthonról – laptoppal a kezünkben – is tudunk hatékonyan munkát végezni.
– Mi, nők az anyaságban ugyanúgy kiteljesedhetünk, mint egy multinál csúcsvezetőként. Azt a kérdést azonban tegyük fel néha, hogy jól érezzük-e magunkat az adott helyzetben. A helyünkön vagyunk, esetleg belekényszerültünk olyan szerepbe, ami nem jó nekünk? Utóbbi esetben ne féljünk változtatni!
– Folyamatosan azt halljuk, hogy nekünk, nőknek mennyire nehéz dolgunk van, hisz nemcsak a munkában kell helytállnunk, hanem otthon, a családban is. Ne feledjük azonban azt, hogy a férfiaknak sem könnyebb! Ne akarjunk rajtuk most elégtételt venni azért, mert több száz éven keresztül a nők elnyomásban éltek.
– A sztereotípiák lebontásának az idejét éljük. Gondoljunk bele! Milyennek tartottuk régen az igazi férfit? Nem sír, kemény, hozza haza a pénzt a családnak. Ezekkel az előítéletekkel mára többnyire leszámoltunk. El kell fogadnunk, hogy a férfiaknak is lehetnek rossz napjaik, néha ők is szorulhatnak támogatásra, sőt gyengének is mutatkozhatnak.
– Az nem egyenjogúság, ha a teljes munkaidős állás után a házimunka csak a nőkre hárul. Anyáinknak természetes volt, hogy – 8 órás munka után – a legtöbb feladatot otthon magukra vállalták. Pedig nincs abban semmi, ha megkérjük a párunkat, hogy vásároljon be. A férfiak egyre jobban kezdik kivenni a részüket a gyermeknevelésből is. Sőt, egyenesen trendi, hogy az apukák is pelenkáznak, fürdetnek, foglalkoznak a gyerkőccel.
– A vállalkozónők jelentős része még mindig önbizalomhiányban szenved. Nem hiszik el, hogy lehetnek ugyanolyan sikeresek, mint a férfiak. Így ugyanazért a munkáért sokszor kevesebb pénzt kérnek. A legtöbb vállalkozónőnek nem elsődleges célja, hogy óriási bevételeket érjen el.
– Az ideális nő képe folyamatosan változik. A közösségi médiának köszönhetően a divat demokratizálódott. Ma már nem a diavatházak diktálják a trendet, hanem a közönség dönti el, hogy mi az igazán menő.
– Mi, nők törődjünk magunkkal is! Ha mártírt csinálunk magunkból, akkor előbb-utóbb kidőlünk. Az pedig nem jó a családnak sem. Legyünk tisztába a határainkkal, merjük azokat vállalni és kommunikálni! Kerüljünk fel a saját fontossági listánk első harmadába, legyünk a saját életünkben főszereplők!
A teljes adást itt tudod meghallgatni:
Ha tetszett, amit olvastál, oszd meg barátaiddal!
Ne maradj le többi írásunkról sem, csatlakozz Facebook közösségünkhöz!
Instagram oldalunk: https://www.instagram.com/anyanetmagazin/
A podcastot itt is meghallgathatod, és feliratkozhatsz a csatornánkra!
Spotify-on itt tudsz csatlakozni.